Vi använder kakor (cookies) på vår webbplats. Genom att surfa vidare accepterar du dessa. Läs mer om de kakor vi använder på arboga.se

Kontakta VMMF

Här hittar du kontaktuppgifter till Västra Mälardalens Myndighetsförbund och vår personal, både för vanlig post, e-post och telefonkontakt.

Riktnummer krävs inte för att ringa till oss från fasta telefoner inom Arboga, Kungsör och Köpings kommuner. När du behöver använda riktnummer fungerar 0589, 0227 och 0221.


Postadress:

VMMF

Box 19

732 21 Arboga

Vi arbetar på Västra Mälardalens myndighetsförbund

  • Eva Carlstedt Ståhl
    Förbundschef
    Västra Mälardalens Myndighetsförbund
    0589-67 02 51
    eva.stahl@vmmf.se

  • Lotta Alm
    Samordnare central administration, Direktionssekreterare
    Västra Mälardalens Myndighetsförbund
    0589-67 02 10
    lotta.alm@vmmf.se

  • Maria Bohrlund
    Assistent

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 50
    maria.bohrlund@vmmf.se

  • Mia Bengtsson
    Assistent

    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 01
    maria.bengtsson@vmmf.se

  • Kristoffer Brorsson
    Enhetssamordnare
    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 15
    kristoffer.brorsson@vmmf.se

  • Salar Ali
    Byggnadsinspektör
    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 61
    salar.ali@vmmf.se

  • Marcus Westerberg
    Byggnadsinspektör

    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 11
    marcus.westerberg@vmmf.se

  • Ninell di Zazzo
    Bygglovhandläggare
    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 14
    ninell.dizazzo@vmmf.se

  • Ola Grönås
    Byggnadsinspektör

    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 13
    ola.gronas@vmmf.se

  • Maria Frejhed
    Enhetssamordnare

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 62
    maria.frejhed@vmmf.se

  • Caroline Söderström
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 54
    caroline.soderstrom@vmmf.se
    Miljöfarliga verksamheter och lantbruk

  • Dan Svensson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 79
    dan.svensson@vmmf.se
    Enskilda avlopp

  • Elvira Karlsson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 55
    elvira.karlsson@vmmf.se
    Livsmedel, tobakstillsyn, receptfria läkemedel, folköl

  • Eva-Lena Oscarsson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 53
    eva-lena.oscarsson@vmmf.se
    Förorenade områden, miljöfarliga verksamheter

  • Hanna Rehn
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 56
    hanna.rehn@vmmf.se

  • Kristian Rova Ketola
    Vik. Miljö- och hälsoskyddsinspektör

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 02
    kristian.rovaketola@vmmf.se
    Hälsoskydd inklusive radon

  • Linda Engelmark
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 59
    linda.engelmark@vmmf.se
    Enskilda avlopp, naturvård, strandskydd, köldmedier

  • Lisa Halléhn
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 52
    lisa.hallehn@vmmf.se
    Hälsoskydd inklusive radon, värmepumpar

  • Nina Larsson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 57
    nina.larsson@vmmf.se
    Livsmedel, tobakstillsyn, receptfria läkemedel, dricksvatten

  • Patricia Eknor
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 60
    Patricia.eknor@vmmf.se
    Enskilda avlopp

  • Rasmus Korpela
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 58
    rasmus.korpela@vmmf.se
    Miljöfarliga verksamheter och lantbruk

Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad: