Kontakta VMMF

Här hittar du kontaktuppgifter till Västra Mälardalens Myndighetsförbund och vår personal, både för vanlig post, e-post och telefonkontakt.

Riktnummer krävs inte för att ringa till oss från fasta telefoner inom Arboga, Kungsör och Köpings kommuner. När du behöver använda riktnummer fungerar 0589, 0227 och 0221.

 

Besök oss på Gunnarsrovägen 2 i Arboga (samma byggnad som Högskolecentrum) eller avtala tid för att träffas i Kungsör.

 

Postadress:

VMMF

Box 19

732 21 Arboga

Vi arbetar på Västra Mälardalens myndighetsförbund

  • Eva Carlstedt Ståhl
    Förbundschef
    Västra Mälardalens Myndighetsförbund
    0589-67 02 51
    eva.stahl@vmmf.se

  • Lotta Alm
    Samordnare central administration, Direktionssekreterare
    Västra Mälardalens Myndighetsförbund
    0589-67 02 10
    lotta.alm@vmmf.se

  • Maria Bohrlund
    Assistent

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 50
    maria.bohrlund@vmmf.se

  • Mia Bengtsson
    Assistent

    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 01
    maria.bengtsson@vmmf.se

  • Salar Ali
    Enhetssamordnare och Byggnadsinspektör
    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 61
    salar.ali@vmmf.se

  • Haris Akbari
    Byggnadsinspektör

    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 12
    haris.akbari@vmmf.se

  • Juhayna Al-Nuaimi
    Byggnadsinspektör

    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 11
    juhayna.al-nuaimi@vmmf.se

  • Ola Grönås
    Byggnadsinspektör

    Bygglovenheten, VMMF
    0589-67 02 13
    ola.gronas@vmmf.se

  • Maria Frejhed
    Enhetssamordnare

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 62
    maria.frejhed@vmmf.se

  • Anna Rosén
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 58
    anna.rosen@vmmf.se
    Livsmedel, tobakstillsyn, receptfria läkemedel, folköl

  • Eva-Lena Oscarsson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 53
    eva-lena.oscarsson@vmmf.se
    Förorenade områden, miljöfarliga verksamheter

  • Hanna Rehn
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    Enskilda avlopp
    hanna.rehn@vmmf.se

  • Jonas Liljesvan
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 55
    jonas.liljesvan@vmmf.se
    Miljöfarliga verksamheter och lantbruk

  • Linda Engelmark
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten
    0589-67 02 59
    linda.engelmark@vmmf.se
    Enskilda avlopp, naturvård, strandskydd, köldmedier

  • Lisa Halléhn
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 52
    lisa.hallehn@vmmf.se
    Hälsoskydd inklusive radon, värmepumpar

  • Lisa Stoltz
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör
    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 02
    lisa.stoltz@vmmf.se
    Enskilda avlopp

  • Madelene Helmertz
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 03
    madelene.helmertz@vmmf.se
    Miljöfarliga verksamheter och lantbruk

  • Nina Larsson
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 57
    nina.larsson@vmmf.se
    Livsmedel, tobakstillsyn, receptfria läkemedel, dricksvatten

  • Therese Bekk
    Miljö- och hälsoskyddsinspektör

    Miljö- och hälsoskyddsenheten, VMMF
    0589-67 02 54
    therese.bekk@vmmf.se
    Hälsoskydd inklusive radon

Tipsa en kompis

Kontakt för den här sidan:

Senast uppdaterad: 26 september 2019

Kontakt och öppettider

Telefon: 0589-870 00
E-post: arboga.kommun@arboga.se

Arboga kommun
Box 45
732 21 Arboga
Besöksadress: Smedjegatan 5

Organisationsnummer 212000-2122

Öppettider och telefonnummer